top of page

HİKAYEMİZ


simpleQloth; sürdürülebilir yaşama inanan, doğaya ve insana duyduğu sevgiyi kaliteli, hijyenik ve doğal ürünlerle birleştiren ve elde ettiği geliri sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşarak kolektif bir dayanışma oluşturmak isteyen bir ekip tarafından kuruldu.

Sustainability
Organic cotton field

Sustainability

Dünya standartlarında Global Organic Textile Standart (GOTS) ve Oeko-Teks ® sertifikalı kumaşlarla üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Sürdürülebilir yaşam, yaşadığımız dünyaya sahip çıkmak ve onu yaşanabilir kılmak için bir gereklilik halini aldı. Bu yüzden simpleQloth, tohumdan hammaddeye, fabrikadan müşteriye dek tüm süreçleri organik, doğaya ve insana zararsız içeriklerle yürütmeye önem veriyor.

ÜRETİM

Gezegene saygı duyduğumuz kadar insanlara da saygı duyuyoruz.

Yaşadığımız gezegene ve üzerinde yaşayan canlılara duyduğumuz sevgiyi, üretimimizin her aşamasına yansıtmayı amaçlıyoruz. simpleQloth ürünleri çekirdekten itibaren %100 organik pamuk kullanıyor. Pamukların işlenmesi, kumaşa dönüştürülmesi, kumaşların şekillendirilip renklendirilmesi işlemlerinin tümünde sertifikalı doğal boyalar ve malzemeler kullanarak size ulaştırıyor. Bu sebeple de dünyaca kabul edilen sertifikalara sahip özel olarak bize yani size ürettirilen kumaşlardan üretimlerimiz yapılmaktadır.

Woman cutting fabric
Linen loom

Kumaşlarımız

Sürdürülebilir şekilde yetiştirilmiş yenilenebilir liflerle organik olarak üretilmiştir

Çevre Dostu Boyalar

Kullandığımız boyalar Oeko-Tex® sertifikalı olup toksik ve zararlı kimyasallar içermezler. 

bottom of page